Teatr Wielki Opera Narodowa, Warszawa
Legendarny paryski kabaret Moulin Rouge (po polsku Czerwony Młyn) wystąpił w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Była to największa atrakcja tegorocznego Show French Touch, które jest największym wydarzeniem rozrywkowym promującym francuską kulturę w Polsce. Podczas spektaklu zaprezentowano trzy wyjątkowe pokazy taneczne, w tym słynnego kankana. Urocze i zgrabne tancerki zaprezentowały się znakomicie w swoich kolorowych i sexownych strojach. Podczas bankietu nie zabrakło urodzinowego tortu, który przypominał o rocznicy 130 lat istnienia Moulin Rouge, największego i najbardziej prestiżowego kabaretu na świecie.
Od początku istnienia w zespole tańczą najpiękniejsze dziewczyny z całego świata. Przesłuchania odbywają się od Las Vegas po Sydney, z Londynu po Paryż, a nad castingami czuwa sama Janet Pharaoh, dyrektor artystyczna Moulin Rouge. Obecnie grupę tworzy 60 artystów: 40 tancerek Doriss Girls i 20 Doriss tancerzy. Poza wykształceniem w dziedzinie tańca klasycznego, zgrabną figurą, tancerki muszą mieć co najmniej 1,75 m wzrostu, a tancerze – 1,85 m.
Moulin Rouge jest świetnie prosperującym biznesem przynoszącym dochody rzędu 65 milionów euro rocznie. Artyści Moulin Rouge występują w dwóch spektaklach dziennie przez 365 dni w roku. Pierwszy rozpoczyna się o godz. 21.00, a drugi o godz. 23.00. Każdy spektakl składa się z 4 odsłon, w każdej z nich tancerze występują w zupełnie innej stylistyce tańca, muzyki i w różnych kostiumach. Pomiędzy odsłonami w programie są atrakcje tj. pokazy żonglerów, akrobatów, performanserów artystycznych. Jednym ze stałych elementów spektaklu jest francuski kankan, który zawsze budzi ogromny aplauz wśród widzów. Przed pierwszym spektaklem goście mogą zjeść kolację przygotowaną przez zespół szefa kuchni Davida Le Quellec. Jego kuchnia zdobyła uznanie ekspertów żółtego przewodnika Gault & Millau i tym samym Moulin Rouge znalazło się na liście najlepszych restauracji w Paryżu.
Moulin Rouge to absolutnie doskonale funkcjonująca machina. Za kulisami krząta się tłum garderobianych, krawcowych, oświetleniowców i techników, których ambicją jest, aby widzowie mogli przeżyć prawdziwe doznanie, spektakl na najwyższym poziomie doskonałości, gdzie nie ma miejsca na błędy. Cały zespół do obsługi 500 tys. gości rocznie liczy 450 pracowników.
(WW)
zdjęcia: French Touch
redakcja@motywmedia.pl