Nowotwór żołądka. Kampania "Servier - Wyłącz Raka"
Rak żołądka to jeden z najczęstszych i najbardziej śmiercionośnych nowotworów wykrywanych w Polsce. Diagnozę o raku żołądka kolejny Polak słyszy średnio co 2 godziny. Tymczasem zaledwie 1 proc. z nas wie, co jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka powstawania tego nowotworu. Mowa o wciąż mało znanej bakterii Helicobacter pylori, która jest antybohaterką ogólnopolskiej kampanii społecznej „Servier - Wyłącz Raka".
Prowadź się zdrowo i zrób Przegląd Wątroby!
Dnia 1 marca 2023 r., w Warszawie rusza kolejny etap kampanii „Prowadź się zdrowo" - Przegląd wątroby. Mieszkańcy 16 miast w Polsce będą mogli bezpłatnie wykonać nieinwazyjne badanie wątroby za pomocą urządzenia FibroScan. Badanie ma na celu sprawdzenie wątroby pod kątem stłuszczenia lub zwłóknienie tego narządu. Akcja jest skierowana przede wszystkim do mężczyzn po 40. roku życia - grupy narażonej na niealkoholową stłuszczeniową chorobę wątroby.
Prowadź się zdrowo - kampania, która daje mężczyznom do myślenia!
Z badań wynika, że mężczyźni w Polsce żyją o 8 lat krócej niż kobiety1. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, a wśród nich choroby wątroby, w tym niealkoholowe stłuszczenie wątroby (NAFLD). Jakie działania podejmują ambasadorzy kampanii „Prowadź się zdrowo" – Kuba Przygoński i Mikołaj Marczyk, aby zachować wątrobę w optymalnej kondycji?
Listerine, najnowsze badania kliniczne
W Polsce problem ze zdrowiem jamy ustnej dotyka bardzo dużej części społeczeństwa. Szacuje się, że 16% Polaków w grupie wiekowej 35-44 lata ma rozpoznane zaawansowane zapalenie przyzębia, a zdrowe przyzębie posiada jedynie 1%. Próchnica dotyka 95% dorosłych, a przeciętny Polak ma próchnicę aż w 13 zębach.
Listerine - lepsza higiena i zdrowie jamy ustnej
Wystarczy właściwa profilaktyka w każdej polskiej łazience, aby znacząco zmniejszyć odsetek pacjentów zmagających się z chorobami jamy ustnej i następstwami tych schorzeń. Szacuje się, że w kraju nad Wisłą aż 95% pacjentów ma próchnicę. A do dopiero czubek góry lodowej. Globalne statystyki pokazują, że problem narasta i będzie tylko gorzej.
Drętwienie lub mrowienie rąk i nóg?
Witaminy z grupy B mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór tych witamin może wpływać na wiele różnych funkcji organizmu, m.in na działanie nerwów, funkcjonowanie układu odpornościowego, układu krążenia, skóry. Brak witamin z grupy B może powodować również nudności, wymioty, depresję i niedokrwistość. Wiele procesów zachodzących w organizmie, takich jak funkcje neurologiczne, wytwarzanie czerwonych krwinek i synteza DNA, wymagają optymalnego poziomu tych witamin.
Mezoterapia bezigłowa – zatrzymaj młodość na dłużej!
Dopasowana do potrzeb skóry pielęgnacja to podstawa. Obecnie coraz więcej osób świadomie wybiera przyrządy i kosmetyki, których zadaniem jest skuteczna redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu i struktury skóry. Jednym z takich urządzeń jest Garett Beauty Fresh Skin Pro. Jego regularne stosowanie to klucz, by zatrzymać witalność i młodość na dłużej.
Wygląd Twoich dziąseł świadczy o Twoim zdrowiu
Tylko ok. 1% Polaków nie ma problemu z dziąsłami – alarmuje prof. dr hab. n. med. Renata Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Obchodzony 12 maja Światowy Dzień Zdrowych Dziąseł przypomina, że wszystkie działania podejmowane z myślą o zdrowiu i higienie jamy ustnej mają sens i są najlepszą inwestycją w siebie – choroby przyzębia są bowiem czynnikiem ryzyka m.in. choroby Alzheimera, cukrzycy czy chorób sercowo-naczyniowych.
Dentofobia - co trzeci Polak boi się wizyty u dentysty
Wiele osób na samą myśl o wizycie u stomatologa wpada w panikę. Z dentofobią, czyli lękiem przed leczeniem stomatologicznym, według badań Fundacji Dr Laskus zmaga się aż 33% Polaków. Skąd wziął się lęk przed dentystą i jak sobie z nim poradzić? Jak swoim pacjentom pomagają stomatolodzy? Dlaczego długie zwlekanie z wizytą źle wpływa na zdrowie jamy ustnej i może prowadzić do kosztownego leczenia?
Wielki zielnik roślin leczniczych (recenzja książki)
Człowiek od zarania dziejów żył i utrzymywał bliskie relacje z naturą. Przez całe wieki, oprócz ostatnich stu pięćdziesięciu lat ludzie mieli do leczenia tylko rośliny. W dzisiejszych czasach gdy wiedza o roślinach znacznie się poszerzyła zaczęto korzystać z nich częściej w dużo większym zakresie. Poznaniu właściwości leczniczych roślin służy wydany przez Wydawnictwo Jedność album pt.: „Wielki zielnik roślin leczniczych".
„Zioła. Nowa encyklopedia" (recenzja książki)
Korzystanie z ziół w celach leczniczych jest tak stare jak stara jest ludzkość. Już w czasach prehistorycznych w Egipcie, Chinach, Mezopotamii ludzie zbierali zioła zarówno do obrzędów religijnych jak i do celów leczniczych. Kierowali się wtedy instynktem i przypadkiem. Dzisiaj wiadomości o ziołach posiadają naukowe podstawy, cały czas są badane ich drogocenne właściwości i uboczne skutki. Coraz więcej ludzi chce pogłębić swoją wiedzę na ten temat.
Roślinne antybiotyki. Sekretna moc natury (recenzja książki)
W serii Poradniki „Zdrowie" została wydana bardzo interesująca pozycja pt. „Roślinne antybiotyki. Sekretna moc natury". W książce zamieszczono przegląd naturalnych roślin leczniczych, których składniki m.in.: wzmacniają organizm, poprawiają samopoczucie, zwalczają szkodliwe bakterie, wirusy i grzyby, odtruwają organizm, poprawiają gojenie się ran i stymulują układ immunologiczny. Początek książki zawiera szereg cennych informacji o antybiotykach syntetycznych.
redakcja@motywmedia.pl